Makaleler » MotoBlog » Motosiklet Kullanımı için önemli Aksesuarlar

Motosiklet Kullanımı için önemli Aksesuarlar

Motosiklet kullanmak pek çok kişinin ortak hayalidir. Doğru ekipmanlar ve giysilerle motosiklet kullanmak her açıdan çok daha güvenilir bir sürüş imkanı sağlar. Hangi motosiklet türünün tutkunu olduğunuzun herhangi bir önemi olmadan motosiklete uygun olan ekipman seçimine özen göstermelisiniz.

Motosiklet Eldivenleri

Eldivenlerin ilk görevi olası bir kaza sırasında ellerin hasar almasının önüne geçmektir. Öte yandan soğuktan koruma gibi çeşitli görevlere de sahiptir. Deri eldivenler ve tekstil eldivenler bu konuda bulabileceğiniz çeşitler arasında bulunur. Bu türlerde parmaklı veya parmaksız modeller kişilerin karşısına çıkar. Tam güvenliği sağlamak için her zaman parmaklı eldiven modelleri tavsiye edilir. Öte yandan bu konuda diğer dikkat edilmesi gereken detay ise gaz ve fren kontrolü sırasında his kaybı yaşatmamasıdır. Bu konulara dikkat ederek daha doğru bir motosiklet eldiveni seçimi yapabilirsiniz. Deri eldiven modelleri motosikletin icadından itibaren kullanılmaya devam ediliyor. Bugün üretilen motosiklet eldivenleri ise genel olarak dana derisinden yapılır. İyi bir eldiven satın almak isteyen kişiler derinin sağlamlığına ve eldivenin dikişlerine dikkat etmelidir. Diğer eldiven modellerine nazaran daha pahalı bir yapıya sahip olan deri eldivenlerin avantajlı noktası ise uzun ömürlü olmasıdır. Eldivenin dezavantajlı noktası ise yazın kullanmak için uygun olmamasıdır. Zira yaz aylarında güneşin etkilerinden kaynaklı olarak terletme sorununu yaşatabilir. Tekstil eldivenleri ise rahatlığı ve güvenliği ön plana almak isteyenlerin tercihlerinden biridir. Genel olarak su geçirmeyen bir yapıya sahip olan bu eldiven modelleri yağmurlu havalar için oldukça idealdir. Delinmeye karşıda deri eldivenlere göre daha dayanıklıdırlar. Nefes alabilen bir malzemeden yapılan tekstil eldivenleri yaz ve kış ayında sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bu bakımdan da deri eldiven türlerinden daha avantajlı bir yapıya sahiptir.

Motosiklet Botları

Motosiklet botları iyi bir güvenliğin sağlanabilmesi için uzun ve deri olmalıdır. Ayağı pedala daha rahat bir şekilde yerleştirebilmek için uygun bir yapısı bulunmalıdır. Bunun için az bir topuk çıkıntısı yeterli olacaktır. Bağcıklı bot modellerinin takılabilme gibi bir dezavantajı bulunur. Bu nedenle bu tarz bot modelleri motosiklet sürücülerine pek fazla tavsiye edilmez. Bunun yerine bağcıksız bot modellerinde karar kılmak daha doğru olacaktır.

Motosiklet Pantolonları

Deri pantolon modelleri, diğer pantolon modellerine nazaran daha pahalıdır. Ancak hem sürtünmeye hem de diğer dış etkenlere karşı korunmaya imkan sağlar. Bu pantolon modellerinin dezavantajlı olduğu nokta ise suya karşı dayanıksız olmasıdır. Bunun yanında deri pantolon modelleri görsel olarakta oldukça şık detaylara sahiptir. Ama su geçirmezlik özelliği olmadığından dolayı ıslandıkları takdirde cildin hava almasının önüne geçebilmektedir. Tekstil pantolon modelleri ise diz kısmının da korunmasına imkan sağlayan bir yapıya sahiptir.  Bu pantolonların paça kısmı fermuarlarla genişletilmiş olduğundan botunuzu daha kolay bir şekilde giymenize neden olur.

Çantalar

Motosikletler malzemeleri taşımak için yeterli büyüklükte alana sahip değildir. Bu soruna karşı çözüm sağlamak için çantalar tercih edilebilir. Motosiklet çantalarının en yaygın hali yan çantalar olmaktadır. Motorun dengesine herhangi bir zararı bulunmayan bu çanta modelleri daha fazla eşyanın sorunsuz bir şekilde taşınmasına yardımcı olur. Bazı çanta modelleri yumuşak bir malzemeden yapılırken bunları taşımak biraz daha kolaydır. Sert malzemeden yapılan çantaları ise takıp çıkarmak diğer modellere nazaran daha zorlu olabilir. Diğer çanta modellerinden biride topcase çanta modelidir. Bunlar ise motor ccsi ve motorun boyutuna bağlı olarak büyüyebilir. Motorunuza uygun bir yapıya sahip olan topcase çantayı belirleyerek bu şekilde eşyaların taşınma zorluğunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4