Makaleler » MotoBlog » Yamaha Super Tenere 1200ZE Tanıtımı

Yamaha Super Tenere 1200ZE Tanıtımı

Yamaha; sunmuş olduğu motosiklet modelleri sayesinde kalitenin ve güvenin adresi olarak dikkat çekmektedir. Ufkun ötesini görmek ve ihtiyaç duyduğunuz maceracı ruhunuzu geri getirmek için Yamaha'nın Adventure kategorisinde bulunan motosikletleri tercih edebilirsiniz.

 
Super Tenere 1200ZE; uzun yol macera motosikletleri arasında en iyisi ve beceriklisi olmasıyla dikkat çekmektedir. Bu sayede, hayal ettiğiniz sınırların dışına rahatlıkla çıkmanıza imkan sağlamaktadır. Oldukça güçlü 1.199cc motor bloğu bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, elektrik olarak ayarlanabilir olmasıyla bilinen süspansiyonlu dayanıklı şasisiyle beğeni toplamaktadır. Super Tenere 1200ZE sayesinde hem otobanın hem de toprağın tadını hiçbir zorluk yaşamadan çıkartabilirsiniz.

 
Super Tenere 1200ZE'nin Özellikleri Nelerdir? 
Yamaha MyGarage uygulamasını indirdiğiniz takdirde hayalinizdeki Super Tenere 1200ZE'yi tasarlama şansına sahip olabilirsiniz. Yamaha dışındaki farklı motosiklet markalarında bu tarz bir modifiye imkanının olmadığını ifade edebiliriz. Super Tenere 1200ZE'nin bunun dışında da farklı özellikleri bulunmaktadır. 1.199cc sıvı soğutmalı, sıralı ve iki silindirli motor bloğuna ek olarak akıllı birleşik frenleme sistemi ve ABS, güçlü tork için 270 derece krank gibi öne çıkan özellikleri yer almaktadır.

 
Super Tenere 1200ZE; rafine edilmiş motor parçalarına sahiptir. Bu sayede, gücün 82,4kw'a kadar çıkartılma imkanı bulunmaktadır. Uzun yol macera motosikleti olarak bilinen bu araç sizi gitmek istediğiniz noktaya kadar fazlasıyla taşıyacaktır. Elektronik ayarlanabilir özelliği bulunan ön süspansiyon; bu aracın hareket halinde ayarlanmasına imkan vermektedir. Gidon üzerinde bulunan bir düğme sayesinde bu sistemin kontrol edilmesi mümkün olmaktadır. Sürücülerin karşılaşması muhtemel oldukları durumlar hesap edilerek tam 84 farklı ayar seçeneği bulunmaktadır. Kısacası, yolda hangi durumla karşılaşırsanız karşılaşın, sizi bu durumdan kurtaracak olan ayarı yapmanıza imkan verilmektedir. 


Super Tenere 1200ZE Neler Vaat Ediyor? 
Tahrik mili; bilhassa motosikletiyle uzun yola çıkmayı düşünen motosiklet sürücüleri tarafından önemsenen bir konudur. Super Tenere 1200ZE; sahip olduğu konfor ve dayanıklılık seviyesini arttırmak adına kauçuk debriyaj amortisörleriyle donatılmıştır. Super Tenere 1200ZE sahibi olduğunuz takdirde akıllı elektronik sürücü yardımından faydalanma şansına sahip olabilirsiniz. Yamaha Çip Kontrollü Gaz ve üç kademeli çekiş kontrolü sayesinde gerek yolda gerekse de yol dışında her türlü duruma karşı en uygun ayarı seçmenize imkan tanınmaktadır.

 
Akıllı birleşik frenleme sistemi; Super Tenere 1200ZE'nin sahip olduğu eşsiz özellikler arasında bulunmaktadır. Bu frenleme sistemi sayesinde yol boyunca aracınızı %100 kontrol etmeniz sağlanmaktadır. Ön fren kolunun devreye girmesiyle beraber bu sistem çalışmaktadır. Ardından, arka frene önce basılan hallerde ön ve arka frenlerin ayrı ayrı kontrol edilmesine imkan tanınmaktadır. Bunun dışında, istediğiniz takdirde akıllı birleşik frenleme sistemini devre dışı bırakabilirsiniz. 
Super Tenere 1200ZE sayesinde uzun yollara çıkarak daha önce hiç görmediğiniz hatta görmekten çekindiğiniz yerlere gitme şansını elde edeceksiniz. İnce ve derin kenarlara sahip olan yakıt tankı bulunmaktadır. 23 litrelik bir kapasitesi olan yakıt tankının çok daha uzun sürüşler yapılmasını mümkün kıldığından bahsetmek gerekir. Bunun dışında, aracın geliştirilmiş D-Mode özelliği bulunmaktadır. Ayrıca, D-Mode'un iki farklı eşleme seçeneği vardır. T, şehir modunu temsil etmektedir. Bir başka deyişle, sakin ve rahat koşullarda dikkatli bir sürüş anlamına gelmektedir. S ise spor modunu ifade etmektedir. Açık yollarda daha hızlı ve enerji verici bir sürüş deneyimi arayanların tercihi olmaktadır. Bunun dışında, hız sabitleyici standart olarak sistemde yer almaktadır. Hız sabitleyici, bilhassa, uzun yolculuklar için çok önemlidir. 
Sonuç olarak, uzun mesafeli yolculuklar için Super Tenere 1200ZE'nin çok doğru bir tercih olduğunu belirtmek gerekir. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4