Makaleler » Yeni Modeller » Mondial 125 ZNUi Nostalji 2020

Mondial 125 ZNUi Nostalji 2020

Mondial 125 ZNUi
Mondial; 2004 yılından bu yana yer aldığı motosiklet sektöründe her zaman en çok tercih edilen motosiklet markaları arasında bulunmuştur. Bilhassa 2005 ile 2014 yılları arasında Türkiye satış liderliğini elde eden Mondial; sunmuş olduğu scooter motosiklet modelleri sayesinde birçok kişinin motosiklet dünyasıyla tanışmasını sağlamıştır. 
Scooter; özellikle motosiklet kullanmaya yeni başlayan kişilerin tercihi olmaktadır. Kontrol edilmesinin diğer motosikletlere kıyasla kolay olması, benzin tasarrufu sağlaması, şehir içi ulaşımda tercih edilmesi gibi sebeplerden dolayı motosiklet kullanmak isteyenler scooter satın almaktadırlar. Bu noktada, kendilerine en uygun scooter modelini bulmak isteyenlerin göz atması gereken modeller arasında Mondial 125 ZNUi'nin de olduğunu söylemek gerekir.

 
Mondial 125 ZNUi; kırmızı ve kahverengi renklerine sahip olması sayesinde birçok kişi tarafından bir tasarım harikası olarak nitelendirilmektedir. 10 bin TL'yi dahi bulmayan fiyatı ve kalitesinden dolayı uzun yıllar boyunca kullanılması mümkündür. Bu noktada, Mondial 125 ZNUi'nin kendisi için harcanan parayı sonuna kadar hak ettiğini söylemek gerekir.

 
Mondial 125 ZNUi'nin Özellikleri Nelerdir? 
Mondial 125 ZNUi; sahip olduğu tasarım detaylarıyla hem geçmişe hem de günümüze dair esintiler taşımaktadır. Araç kullanırken tüm gözlerin sizin üzerinizde olmasını istiyorsanız bu modeli tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra, ön ve arka süspansiyon sistemi; tamamen sürücünün rahatlıkla araç sürmesi ve rahat etmesi adına tasarlanmıştır. Aracın ön süspansiyon sisteminde mafsallı çift salıncaklı ön amortisör bulunurken arka süspansiyonda ise dengeyi sağlamak adına güçlü, tek merkezli ve helezonik amortisör yer almaktadır. 


Mondial 125 ZNUi; ön soğutma kanallı disk fren sistemine sahiptir. Ayrıca, arka kampana fren ile beraber sürücülerin hiçbir sıkıntı yaşamadan yolculuk yapması hedeflenmektedir. Alüminyum alaşım jant yapısı sayesinde diğer modellere kıyasla çok daha güçlü ve yüksek performanslı olan Mondial 125 ZNUi; taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmaktadır. 
Mondial 125 ZNUi; diğer Mondial scooter modellerinde olduğu gibi gelişmiş gösterge paneline sahiptir. Yakıt durum göstergesi, kilometre göstergesi ve sinyal lambaları gibi sürücülerin oldukça işine yarayacak bilgiler; çok rahat bir şekilde erişebilecekleri konumda yer almaktadır.

 
Mondial 125 ZNUi Neler Vaat Ediyor?
Mondial 125 ZNUi; birçok motosiklet sürücüsünün en büyük problemi olan trafikte fark edilmeme sorununa kalıcı çözüm getirecek ekipmanlara sahiptir. Bu noktada, aydınlatma ve ikaz lambalarının öne çıktığını söyleyebiliriz. Ön far yapısı; gövdeden bağımsız olmakla beraber nikelaj kaplamalı oldukça dayanıklı bir donatıyı temsil etmektedir. Ön sinyaller; ön gövdeyle oldukça uyumlu bir tasarıma sahiptir. Arka stop ve arka sinyaller ise gövdeyle uyumlu olmakla beraber aynı zamanda yüksek aydınlatma ve fark edilme sağlamaktadır.

 
Mondial 125 ZNUi'nin sahip olduğu gaz elcikleri; sürücünün kolaylıkla ulaşabileceği konumda bulunmaktadır. Oldukça estetik yapısı bulunan elciklerin nikelaj kaplamalı bölümlerinin dayanıklılığı temsil ettiğini ifade edebiliriz. Aracın genel tasarımıyla %100 uyumlu olan elcik yapısı bulunmaktadır. Ayrıca, kolay kavranabilmesinin neden scooter sorusuna cevap arayanlar için önemli bir gerekçe olduğunu söyleyebiliriz. Kumanda düğmeleri; el ergonomisi için %100 uyumludur. Parmakların kolayca ulaşması ve kavraması adına dikkat edilerek tasarlanmıştır.

 
Mondial 125 ZNUi; diğer scooter modellerinde olduğu gibi hem geniş hem de kaymaz ve su geçirmez sele yapısına sahiptir. Bu sayede, rahatlığı ve güvenliği aynı anda yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, oldukça geniş bir sele altı bagajı bulunmaktadır. Güçlü port bagaj yapısı sayesinde de sürücülerin yolculuk sırasında yanlarında ayırmamaları gereken eşyaları taşımasına vesile olmaktadır. 
Sonuç olarak, tüm özellikleriyle beraber Mondial 125 ZNUi'nin eşsiz bir araç olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4