Makaleler » Yeni Modeller » Mondial Rx3i Evo-ABS/Euro4

Mondial Rx3i Evo-ABS/Euro4

Mondial Rx3i Evo-ABS/Euro4
2000'li yılların ikinci yarısından beri motosiklet denilince akla ilk gelen markalardan birisi olmayı başaran Mondial; motosiklet sevenlerine sunmuş olduğu birden çok motosiklet kategorisi sayesinde beğeni toplamaktadır. Touring, scooter, cub, cross, traktör t3 ve enduro motosiklet kategorilerini tek tek inceleyerek hangi motosikletin size uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

 
Enduro motosiklet modellerinin bilhassa zorlu ve engebeli arazilerde kullanıldığını ifade etmek gerekir. Herkesin bildiği gibi motosiklet sürmede herhangi bir deneyiminiz yoksa scooter, şehir içi trafiğinde ve kısa mesafeli gezilerde touring modellerini tercih edersiniz. Enduro motosiklet modelleri ise motosiklet sürmede deneyimi olanlara hitap etmektedir. Zorlu arazi şartlarına uyum sağlayan teknik ve tasarım özellikleri bulunan bu motosikletlerin güçlü motor bloğu bulunur. 
Motosiklet konusunda kendinize %100 güveniyorsanız enduro motosiklet modellerine binmek isteyebilirsiniz.

Bu noktada, en kaliteli ve uygun fiyatlı enduro motosiklet modellerini barındıran Mondial markasının enduro kategorisine göz atmalısınız. Rx3i Evo-ABS; Euro 4 normlarına uygun olarak tasarlanan bir motosiklet modelidir. Beyaz, sarı ve kırmızı renklere sahiptir. KDV ve ÖTV'nin dahil olduğu fiyatının ise benzer modellere kıyasla çok uygun olduğunu ifade etmek gerekir.

 
Rx3i Evo-ABS'nin Özellikleri Nelerdir? 
Rx3i Evo-ABS; 250cc su soğutmalı motor bloğuna sahiptir. Üstten eksantrikli seramik kaplı tek silindir, dört valf enjeksiyonlu motor yapısını barındırmaktadır. Zorlu ve engebeli arazilerde hiçbir sıkıntı yaşamadan araç sürmenizi sağlayan motor yapısı; yola çıkarken aracınıza %100 güven duymanızı sağlayacaktır.

 
Rx3i Evo-ABS; enduro motosikletlere yakışacak bir gösterge paneline sahiptir. Gösterge panelinin üzerinde yakıt göstergesi, hız göstergesi, uzun far göstergesi, digital saat, sağ/sol sinyal ikaz lambaları bulunmaktadır. Bu sayede, motosiklet sürücülerinin ihtiyaç duyduğu her kritik bilgi onların önüne serilmektedir. Süspansiyon sisteminin rahat ve güvenilir sürüş konusunda en iyisini sunmak adına tasarlandığını ifade etmek gerekir. Ön amortisörlerin yol tutuş ve performans özellikleri arttırılmıştır. Arka amortisör ise ayarlanabilir ve daha da güçlendirilmiş tek amortisör yapısıyla sürücünün konforuna ekstra katkı sağlamaktadır. 
Rx3i Evo-ABS'nin sele yapısı ise konforlu ve ergonomik sürüşler için tasarlanmıştır. Ayrıca, kaymayan ve su geçirmeyen özelliktedir. 


Rx3i Evo-ABS Neler Vaat Ediyor? 
Rx3i Evo-ABS; güvenlik konusunda motosiklet sürücülerine en iyisini sunmaktadır. Boyutu arttırılan ön siperlik; sürücülerin sürüş esnasında rüzgar gibi faktörlerden etkilenmesinin önüne geçmektedir. USB girişi ve 12V güç çıkışı ise birçok sürücü için eşsiz bir sürüş deneyimi yaşanmasını mümkün kılmaktadır. Bu özellik sayesinde sürücülerin hem cep telefonlarını hem de navigasyon cihazlarını şarj etmesi mümkün olmaktadır.

 
Rx3i Evo-ABS; sahip olduğu arka çamurluk sayesinde yağmurlu havanın ve çamurlu yol şartlarının sürücüyü etkilemesinin önüne geçmektedir. Bunun dışında, ABS fren sistemi sayesinde sürücülerin mükemmel frenleme yapmasına imkan tanınmaktadır. Zorlu ve engebeli arazilerde bile en iyi frenleme imkanını sunan bu araç sayesinde sürücülerin yolculuk sırasında sorun yaşamasının önüne geçilmektedir. Arka port bagaj yapısının sürücülerin yanlarında götürmek istedikleri eşyaların taşınması noktasında faydalı olduğunu eklemek gerekir.

 
Rx3i Evo-ABS; teknik özellikleriyle güven vermeye devam etmektedir. Radyatör; su soğutmalı yapısı sayesinde motorun çok daha hızlı soğumasını sağlayacaktır. Bu sayede, motorun performansı en üst noktalara çıkacaktır. Rx3i Evo-ABS yapısında O-Ring'li zincir kullanılmaktadır. Metal sürtünmelerinin azalmasını sağlayan zincir; aynı zamanda motorun performansını arttıran bir unsur olarak bilinmektedir. Aydınlatma ve ikaz lambalarının da trafikte fark edilirliği arttırma noktasında çok işe yaradığını söylemek gerekir. 
Sonuç olarak, Rx3i Evo-ABS; Mondial'in sahip olduğu en kaliteli motosiklet modelleri arasında bulunmaktadır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4