Makaleler » MotoBlog » 50CC Motosiklet Seçimi

50CC Motosiklet Seçimi

Her geçen zaman motosiklet modellerine olan yönelim artış gösteriyor. Özellikle bunun pek çok farklı nedeninin olduğunu söylemek mümkündür. Trafikte pek çok avantaj sağlayan motor modelleri ulaşım kolaylığı açısından da ön plana çıkan seçenekler arasında bulunur. Eğlenceli ve keyifli olmalarının yanı sıra her yere konforlu bir şekilde ulaşmaya neden olmaktadırlar. Bunun yanında yakıt tasarrufu, ucuz yedek parçalar gibi farklı avantajlara da sahip olduğundan dolayı hesaplı ulaşım yolu arayanların tercihi haline gelmiş durumdadır. Motosiklet modelleri arasında en fazla tercih edilenler arasında 50 cc motor modelleri bulunur. Sayısız avantaja sahip olduğundan dolayı 50 cc motor modellerine olan ilgi diğerlerinden daha fazla olmaktadır. 50 cc motosiklet alırken nelere dikkat edilmeli, 50cc motosiklet modellerinin özellikleri nelerdir cevabı yazımızda..

Sağladığı Avantajlar

Öncelikli olarak 50cc motosiklet modellerinin neden bu kadar fazla tercih edildiğine bakmak gerekir. Bunun belli başlı unsurlarının olduğu bilinir. Bu motosiklet tipleri diğerlerinden daha öne çıkaran bazı avantajları bulunmaktadır. Sigortası ve vergisinin bulunmaması, B sınıfı ehliyet üzerinden rahatlıkla kullanılabilir olması, muayenesi sıfır alındığında üç yıl sonra yapılması, iki yılda bir kez muayenesinin gerçekleştirilmesi gerektiği 50 cc motosiklet modelinin avantajlarından bazılarıdır. Öte yandan küçük ve kolay bir kullanıma sahip olduğundan dolayı her zaman rahatlıkla tercih edilebilecek araçlar arasında bulunur. Piyasada scooter modellerinin yanı sıra farklı türden 50 cc motosiklet modelleri de bulunur. Özellikle scooter türündeki motorları sevmeyenlere yönelik bu alanda çok fazla seçenek bulunmaktadır. Bütün bu sebeplerden kaynaklı olarak şehir içi ulaşımı daha kolay hale getirmesi bakımından bu tip motosiklet modellerinde karar kılınabilir. Uzun zamanlı olarak ulaşım konusunda herhangi bir sorun çıkarmayacak modeller sağlamış olduğu bu avantajlar üzerinden kaliteli bir sürüş deneyimi arayanlar için ideal olmaktadır.

Scooter motosiklet modelleri özellikle şehir içi ulaşımı denildiğinde akla gelen ilk seçenekler arasında bulunuyor. Kullanışlı ve güvenilir olduğundan dolayı yeni nesil aerodinamik kullanım özellikleriyle şehir içinde keyifli bir sürüş imkanı sağlar. B sınıfı ehliyetle kullanılabilen bu motor modellerinin diğer avantajlı noktası ise vergi ve sigortasının bulunmamasıdır. Sigorta vergisi olmaması nedeniyle diğer motor modellerinden daha dikkat çekici bir yere sahiptir. Öte yandan bu tarz motosiklet modellerinin düşük maliyete sahip olduğu bilinir. Birtakım prosedürlerle uğraşmaya gerek kalmadan yakıt ve yedek parçaya ekstra masraf yapmadan her daim tercih edilebilir seçenekler arasında bulunur. Bu nedenle sürekli olarak şehir içinde bir yerlere gitmek isteyen ve yoğun bir işi olan kişiler için daha uygun olarak tanımlanır.

Motor Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolay ve pratik bir şekilde ulaşım için 50 cc motosiklet modelleri arasında seçimde bulunabilirsiniz. Hem kadın hem de erkekler için uygun olacak bu modeller zamandan kazanmanıza imkan sağlayacaktır. Motosiklet bayisinden gerekli işlemler yapıldıktan hemen sonra ödemeyi gerçekleştirerek motoru satın alabilirsiniz. Bu işlemlerin sonrasında aldığınız motoru üzerinize alabilmek için notere uğramanız gerekir. Böylelikle noterde yapılan işlemlerin sonrasında sizin adınıza motosiklet olduğuna dair bir ruhsat çıkarılacaktır. Gerekli olan tüm işlemler noter aracılığıyla en fazla yarım saat içinde tamamlanır. Daha sonrasında ise şoförler odasına giderek motora ait plakanın çıkarılması gerekir. Bu işlemlerin sonrasında ise en fazla iki saat içinde motosikletinize sahip olabilirsiniz.

50cc ve altında scooter modeli satın alırken B sınıfı ehliyet şartı aranır. Bunun haricinde farklı türden şartı taşımaya gerek yoktur. Yakıt tasarrufu açısından ön plana çıkan bu modellerde aynı zamanda tatmin edici bir hız performansı vardır. Çok yüksek noktalara bile motosiklet modeliyle ulaşabilmek mümkündür. Özellikle şehir içinde kıvrak ve hafifliğiyle zaman kaybetmeye gerek olmadan motosiklet sürülebilir. Günlük işleri basit bir şekilde yerine getirmek ve istenen noktaya sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlamak için scooter modelleri doğru seçim olacaktır. Ancak 50 cc motosiklet türleri yalnızca şehir içinde kullanım için elverişlidir. Şehirler arası kullanımda uygun olmayacağından dolayı daha yüksek cc’ye sahip olan motosiklet modellerinde karar kılınması gerekir. Bu nedenle motosiklet satın almadan önce kullanım amacınıza dikkat ederek bu yönde bir seçim belirlemeniz daha mantıklı olacaktır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4