Makaleler » Yeni Modeller » Honda CBR1000RR-R Fireblade SP'nin Öne Çıkan Özellikleri 

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP'nin Öne Çıkan Özellikleri 

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP
Yarışmak, yarışlara katılmak amacıyla motosiklet arıyorsanız doğru yerdesiniz! Honda; bugüne kadar binlerce insanın motosikletlerle tanışmasını ve usta bir sürücüye dönüşmesini sağladı. Birbirinden güzel modellerle kullanıcıların karşısına çıkan Honda; supersport motosiklet kategorisinde de birçok model barındırmaktadır. Honda CBR1000RR-R Fireblade SP; bahsettiğimiz modellerden yalnızca birisidir. 


Honda CBR1000RR-R Fireblade SP’nin Öne Çıkan Özellikleri 
Bu modelin tamamen yarışmak adına tasarlandığını ifade etmeliyiz. En yüksek hız seviyesinde dahi kontrol edebileceğiniz motosikletiniz; safkan bir yarış motorunda olması gereken tüm özelliklere sahiptir. Bu özelliklerin başında hız, performans ve güvenlik gelmektedir. Güç ve performansın yanı sıra 2020’ler teknolojisinin de bu modelde bir araya geldiğini söylemeliyiz. 
Honda’nın bugüne kadar üretilen en güçlü modelidir. 160kw güç ve 133 Nm tork üreten sıralı dört silindirli motoru ile en güçlü ve sportif model olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca, güç ve ağırlık oranının da efsanevi olduğunu söylemeliyiz. Kışkırtıcı gücüne ek olarak yalnızca 201 kg ağırlığa sahip oluşunun çok ciddi bir avantaj olduğu aşikardır. 1.08 PS/kg güç/ağırlık oranı ile bağlı olduğu sınıfın en iyilerinden birisi olduğunu ifade etmeliyiz. 
Honda’nın bu modeli bilhassa yarışlar için tasarladığını ifade etmiştik. MotoGP şampiyonu Honda motosikleti olarak bilinen RC213V ve onun yol versiyonu olan RC213V-S’den taşınan teknik detayların bu motosiklette kendisine yer bulduğunu söylemeliyiz. Aynı zamanda, birçok aerodinamik özellikler de motosikletin kalitesini ispat etmektedir. Sonuç olarak, bu araç, gerçekten de pistler için özel olarak tasarlandı. 
Diğer Honda modellerinde olduğu gibi Honda CBR1000RR-R Fireblade SP’de de elektronik kontrollü süspansiyon özelliği bulunmaktadır. Öhlins tarafından geliştirilen özel elektronik kontrollü süspansiyonun sertliğini özellikle sürüş ve yük durumuna bakarak çok daha kişisel bir hale getirebilirsiniz. Brembo fren kaliperleri de motosikletin farklı bir özelliği olarak dikkat çekmektedir. Stylema 4 piston kaliperli çift disk ön frenleri; aracınızı kişiselleştirmenize imkan tanımaktadır. Bir başka deyişle, istediğiniz hassaslık seviyesinde durabilirsiniz. Buna ek olarak, motosiklet üzerinde tam hakimiyet kurabilirsiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi birçok motosiklet sürücüsünün araç üzerinde hakimiyet kurma problemi yaşadığı bilinmektedir. Bu model gibi son derece güçlü bir araçta hakimiyet kurma sorununun olmaması ciddi bir avantajdır. 


Honda CBR1000RR-R Fireblade SP Hakkında Merak Edilenler 
Honda; diğer modellerinde olduğu gibi bu modelinde de yalnızca yola odaklanmanızı sağlayacak donanım özellikleri barındırmaktadır. TFT renkli gösterge panelinin kolay takip edilebilir 5inç özelliklerine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu ekran ile yalnızca hız ve devir olmamakla beraber motosikletiniz ile ilgili tüm ayarları ve kritik bilgileri takip edebilirsiniz. Yüksek hızda dahi kolaylıkla görebilmeniz adına gösterge paneli son derece yüksek çözünürlükle ve renkli olarak tasarlanmıştır. 
Bu motosiklet; kalkış kontrolü noktasında da size birçok avantaj sağlamaktadır. İlk kalkış anında motor devrini belirleyip sabit tutarak vites geçişlerine odaklanmanızı sağlayacak kalkış kontrolü; daha hızlı ve güvenli bir şekilde kalkış yapmanızı mümkün kılmaktadır. Sürüş modlarının da yine bu motosikleti farklı kılan detaylardan birisi olduğunu söylemeliyiz. Üç adet sürüş modunun her birisi kullanıcısı tarafından kişiselleştirilmektedir. Bu sayede, tüm elektronik sistemleri ve dinamikleri; sürücünün isteklerine göre ayarlanmaktadır. 
Honda; Öhlins’in kullanım amacına yönelik ayar arayüzü ile sürücülerin yol şartlarına göre süspansiyonları istediği gibi ayarlamasını sağlamaktadır. 
Honda CBR1000RR-R Fireblade SP; vites arttırma ve azaltma işlemlerinizi debriyaj kullanmadan yapmanızı sağlamaktadır. Bu sayede, pist yarışlarında vakit kaybetmekten kurtulursunuz. 
Sonuç olarak, bu model, belki de en dikkat çeken Honda motosiklet modeli olma özelliğine sahiptir. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4