Makaleler » MotoBlog » Honda GL1800 Gold Wing Hakkında Merak Edilenler

Honda GL1800 Gold Wing Hakkında Merak Edilenler

Honda GL1800 Gold Wing
Honda’nın motosiklet sahibi olmak isteyenler için ilk seçeneklerden birisi olduğunu bilmeyen yoktur. Neredeyse her motosiklet kategorisinde birden çok seçenek sunan Honda’nın son zamanlarda öne çıkan modelleri arasında Honda GL1800 Gold Wing bulunmaktadır. Bu yazıda, GL1800 Gold Wing’in özelliklerine dair birçok şey öğrenebilirsiniz. 


Honda GL1800 Gold Wing’in Öne Çıkan Özellikleri 
Daha kompakt, daha hafif ve daha çevik olan bu model; touring sınıfında yer almaktadır. Hem lüks hem de yüksek teknoloji arıyorsanız tercihiniz olmalıdır. Bu model; size her şeyden evvel kusursuz güvenlik vaat etmektedir. Hava yastığı teknolojisine sahip olan tek motosiklet modeli olarak bilinen GL1800 Gold Wing; yokuş kalkış desteğinin yanı sıra ABS ve HSTC gibi teknolojileriyle de güvenlik noktasında en iyi hizmeti sunmaktadır. 
Bir motosikletin teknolojinin gereksinimlerine göre düzenlenmiş olması son derece mühim! Bu noktada, Honda GL1800 Gold Wing; Apple CarPlay ve Android Auto desteğine sahiptir. 7 renkli TFT ekranlı multimedya sistemi ile akıllı telefonunuzda bulunan Google Maps, Spotify gibi uygulamaları ekran üzerinden kullanabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, Honda GL1800 Gold Wing; konforlu ve yenilikçi sürüş deneyimi taşımaktadır. Hız sabitleyici, özel sürüş modları, son derece gelişmiş süspansiyon ve konfora dayalı birçok farklı teknoloji ile yolculuğunuz hayal ettiğiniz gibi güvenli ve sorunsuz olarak gerçekleşecektir. 
Park etmeyi kolaylaştıran geri vitesi ile size farklı bir konuda da hizmet sunmaktadır. Geri vites özelliği ile park alanından çıkış gibi manevralar son derece kolay bir şekilde yapılmaktadır. Elektronik kontrollü süspansiyon; Honda GL1800 Gold Wing’in bir diğer avantajı olarak dikkat çekmektedir. Birçok noktadan bağlantılı ön ve Pro link arka süspansiyon hassasiyeti; istediğiniz takdirde elektronik olarak kontrol edilip değiştirilebilir. 
Motosikletin donanım özelliklerini anlatmakla bitirmek mümkün değil! Konfor ile teknolojinin buluştuğu donanımlar; size yol boyunca istediğiniz konforu sonuna kadar sağlayacaktır. Yumuşak ve seri bir vites geçişi sağlayan 7 ileri DCT çift kavramalı şanzıman; devre uygun vites aralığını sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan kendiliğinden belirlemektedir. TFT gösterge paneli; hız, devir ve vites gibi kritik bilgileri her koşulda takip etmenizi sağlamaktadır. Bu panelin yol boyunca en büyük yardımcınız olacağını söylemeliyiz. 


Honda GL1800 Gold Wing Hakkında Merak Edilenler 
Honda GL1800 Gold Wing; diğer markaların modellerinden farklı olarak Bluetooth desteğine sahiptir. Akıllı telefonların Honda Gold Wing ile eşleşmesi; Bluetooth sayesinde sağlanmaktadır. Bu destek ile sürücünün ve artçının uygun bir kulaklıkla istediği an telefon görüşmesi yapması veya telefonundaki müzikleri dinlemesi mümkün olmaktadır. 
Modelin aydınlatma konusunda da çok iyi seçenekler sunduğunu söylemeliyiz. Karakteristik LED aydınlatma; adından da anlaşılacağı üzere LED teknolojisiyle geliştirilmiştir. Bu aydınlatma sistemi; modelin görünümüne karakteristik bir hava katmaktadır. Buna ek olarak, yolunuzu da istediğiniz şekilde görebileceksiniz. Birçok motosiklet sürücüsünün en büyük şikayeti trafikte fark edilme noktasında olmaktadır. Ancak, LED teknolojisiyle geliştirilen aydınlatma sistemi sayesinde böyle bir sorununuz olmayacaktır. Trafikte kendinizi istediğiniz gibi belli edeceksiniz. Diğer sürücülerle tartışma yaşamanız veya kaza gibi riskli durumlarla karşılaşmanız asla mümkün olmayacaktır. 
Yüksekliği elektrikli olarak ayarlanabilen ön cam sayesinde hissetmek istediğiniz rüzgarın şiddetini ayarlayabilirsiniz. Birçok motosiklet sürücüsünün rüzgar yüzünden zorluklar yaşadığı ve hatta kazalar geçirdiği bilinmektedir. Ancak, Honda; bu durumu düşünerek bu tarz bir önlem almıştır. 
Son olarak, akıllı anahtar teknolojisinin bu modelde olduğunu söylemeliyiz. Bir başka deyişle, anahtar cebinizde olsa dahi aracınızı çalıştırabilirsiniz. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4