Makaleler » Yeni Modeller » Honda MSX125 Hakkında Merak Edilenler

Honda MSX125 Hakkında Merak Edilenler

Honda MSX125
Naked motosiklet modelleri; bilhassa motosiklet kullanımında daha deneyimli olanlar tarafından tercih edilmektedir. Siz de motosiklet yolculuğunuzdan daha çok zevk almak istiyorsanız bu motosiklet modellerini tercih edebilirsiniz. Commuter, scooter ve daha birçok motosiklet için en iyi modelleri tasarlayan Honda; naked modellerde de size aradığınızı fazlasıyla sunmaktadır. Bu noktada, Honda MSX125’i gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. 


Honda MSX125’in Öne Çıkan Özellikleri 
Yeni nesil sürücüler için en iyi seçeneklerden birisi olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Şehir içerisinde park yeri sorunu çeken veya trafikten kurtulmak isteyenler Honda MSX125 sayesinde bu amaçlarına ulaşabilirler. Büyük motosiklet modellerinde olması gereken gücün yanı sıra küçük motosiklet modellerine özgü bir kıvraklığın da Honda MSX125’te bir araya geldiği aşikardır. 
Honda MSX125; yalnızca 105kg’lık ağırlığıyla beğeni toplamaktadır. Bu özelliğiyle belki de görüp görebileceğiniz en hafif motosiklet olmaktadır. Bunun yanı sıra, 7.2kw güç üreten 125cc’lik motoruyla da küçük bir dev olmaktadır. Daha önce de söylediğimiz gibi şehir içerisinde kolay bir şekilde bir yerden bir yere gitmek istiyorsanız tercihiniz Honda MSX125 olmalıdır. Ufak boyutu, kısa sele yüksekliği ve hafif yapısıyla kolay bir şekilde sürüş imkanını sizlere sunmaktadır. MSX125; 105kg’lık cüssesinden beklenmeyecek kadar yüksek hızlara çıkmaktadır. Ayrıca, herhangi bir fren durumunda tekerleklerin kilitlenmesini engelleyen ABS fren sistemiyle de güvenlik açısından aradığınız detayı sunmaktadır. 
Naked motosiklet modellerinin görünümünün sıra dışı olması gerekir. MSX125 ise gerçekten de tasarımıyla taraflı tarafsız herkesin hayranlığını kazanmaktadır. MSX125’in sahip olduğu LED farlar; bilhassa şehir içerisinde karşınıza çıkması muhtemel engellerden sizi koruyacaktır. Bunun yanı sıra, ideal aydınlatma sistemiyle de trafikte fark edilmeme sorunu yaşatmayacaktır. Bu motosiklet modelinin yakıt tasarrufu konusunda da en iyi seçeneklerden birisi olduğunu söylemeliyiz. PGM-F1 teknolojisi ile ideal hava ve yakıt karışımını pistonlara iletmektedir. Bu sayede, bilhassa şehir içerisinde ihtiyacınız olan yakıt tasarrufuna erişim sağlayabilirsiniz.

 
Honda MSX125 Hakkında Merak Edilenler 
Honda MSX125; motoruyla da bilhassa güç ve performans konusunda size herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Hava soğutmalı, iki supaplı, tek silindirli motor tipine sahiptir. 7.000 d/d’de 7.2 kw maksimum güç kapasitesine sahiptir. Dört ileri vites şanzıman tipine sahiptir. Sonuç olarak, güç ve performans konusunda beklentilerinizi karşılayacaktır. 
Honda MSX125; renk seçenekleriyle de göz doldurmaktadır. Kırmızı veya gri renkleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, yalnızca Honda MSX125 için tasarlanmış aksesuarların varlığından da bahsetmeliyiz. Honda ürünleri satan mağazalardan veya internet üzerinden bu tür ürünleri satın alabilirsiniz. 
Honda MSX125 sahibi olmak isteyen birçok kişinin aklında bu aracı kullanmak için hangi ehliyet tipinin gerekli olduğuna dair sorular bulunmaktadır. A1 ve daha üzeri ehliyete sahip olan kişiler bu aracı kullanabilirler. 16 yaşını bitiren herkes A1 ehliyet alabilir. Honda MSX125; küçük boyutlu bir motosiklet olmasına rağmen saatte 100km hıza ulaşmaktadır. Fakat, herkesin bildiği gibi şehir içerisinde bu hıza ulaşmak yasaktır. Bu yüzden, pist gibi kapalı alanlarda bu hızı deneyebilirsiniz. Ancak, yine de çok yüksek hızlara çıkmanız söz konusu ise başta kask olmak üzere koruyucu ekipmanlardan faydalanmalısınız. 
Honda MSX125; dört ileri manuel vitese sahiptir. Ancak, devir aralıklarının oldukça iyi bir şekilde saptanmasından dolayı en az otomatik vites kadar kolay bir kullanım sunmaktadır. Bu aracın fiyatlarının da dönemsel olarak azaldığını veya arttığını söyleyebiliriz. Ancak, yine de diğer markaların modelleri ile kıyaslandığında insanların bütçesini zorlayacak bir fiyatı yoktur. Honda yetkili bayileri ile görüştüğünüz takdirde fiyatlar hakkında en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4