Makaleler » Yeni Modeller » Honda NC750X Hakkında Merak Edilenler

Honda NC750X Hakkında Merak Edilenler

Honda NC750X
Honda; motosiklet markası denildiği zaman akla ilk olarak gelmektedir. Gerçekten de üstün Japon teknolojisinin üretimi olan motosikletleri hem uzun yıllar kullanabilir hem de son derece keyifli motosiklet deneyimleri yaşayabilirsiniz. Bu noktada, maceracı bir ruhunuz varsa Honda’nın adventure serisine ait olan motosikletlerden yana tercih yapmalısınız. Honda NC750X; tam olarak bu kategoriye girmektedir. 


Honda NC750X’in Öne Çıkan Özellikleri 
Bu motosiklet ile özgür olmanın gücünü sonuna kadar hissedeceksiniz. DCT şanzıman seçeneğinin kolaylığı başta olmak üzere yüksek çekiş gücünden gelen performansla beraber hem şehir içerisinde hem de şehir dışında son derece güzel motosiklet deneyimleri yaşayabilirsiniz. Özgün tasarımın ve yüksek performansın bir araya geldiği Honda NC750X; daha önce de söylediğimiz gibi 6 ileri DCT şanzımana sahiptir. Manuel vitesin yüksek performansı ve otomatik vitesin hızlı geçişleri; Honda NC750X’in 6 ileri DCT şanzımanında bir araya gelmiştir. 745cc motor hacminin rakiplerine kıyasla bu modeli öne çıkaran detaylardan sadece birisi olduğunu ifade etmeliyiz. Aynı zamanda 40.3kw güç üretebilen bu motorun her türlü yol koşulunda size aradığınız performansı sonuna kadar sunacağını söylemeliyiz. 
Honda NC750X’in bir diğer özelliği ise diğer Honda motosiklet modellerinde olduğu gibi LED aydınlatma olmaktadır. LED farlardan güç alan bu araç; yolda karşınıza çıkan en zorlu engelleri dahi kolaylıkla aşmanızı sağlamaktadır. Engelleri kolayca aştığınız için sürüş zevkinizi de ikiye katlayabilirsiniz. Honda seçilebilir tork kontrolü; aracın arka tekerleğinde meydana gelebilecek çekiş gücü kaybını en aza indirgemektedir. Bir motosikletin güvenlik özelliklerinin ne kadar önemli olduğunu tartışmaya gerek yok! Bu noktada, ABS sayesinde fren yaptığınız takdirde tekerlekleriniz hiçbir şekilde kilitlenmeyecektir. Bu sayede, birçok motosiklet kullanıcısının korkulu rüyası olan kayma durumu da yaşanmaz. Bir başka deyişle, motosikletinizi güvenli bir şekilde durdurabilirsiniz. 
Honda NC750X’in gidonu ile selesi arasında bulunan entegre bagaj; motosiklet ekipmanları arasında hayati öneme sahip kaskın sığabileceği büyüklüktedir. Bir başka deyişle, gün içerisinde kaskı yanınızda taşımak zorunda kalmazsınız. Bu modelin öne çıkan bir diğer özelliği de motor tipi olmaktadır. Sıvı soğutmalı, dört zamanlı, sekiz supaplı, paralel çift silindirli, SOHC motor tipine sahiptir.

 
Honda NC750X Hakkında Merak Edilenler 
Honda NC750X; donanım özelliklerinin yanı sıra tasarım detaylarıyla da fark yaratmaktadır. Mavi, kırmızı, beyaz ve siyah renkler arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bu modelin Brezilya’daki Honda fabrikasında üretildiğinden de bahsetmeliyiz. Honda mühendisleri tarafından yoğun bir çalışmanın ardından piyasaya sürülen bu model; Brezilya’dan tüm dünyaya yayılmaktadır. Aracın garanti süresi de merak edilen başka bir detay olarak karşınıza çıkabilir. Yasal olarak iki yıllık garantinin yanı sıra iki yıl da Honda motosiklet şartlı onarım garantisi bulunmaktadır. Bir başka deyişle, 200cc’den daha yüksek motor hacmine sahip tüm modellerde olduğu gibi Honda NC750X de dört yıllık garanti süresine sahiptir. 
Bu aracı kullanmanın birçok avantajının olduğunu ifade etmeliyiz. DCT seçeneği, entegre bagaj sistemi, güçlü motoru; bu aracın öne çıkan detaylarından yalnızca birkaçıdır. Yüksek devirlere dahi çıkmadan performans vermesiyle de hem şehir içinde hem de şehir dışında tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. DCT seçeneği ile hassas vites geçişleriyle konforlu bir sürüş vaat etmektedir. Ayrıca, entegre bagajının da ihtiyaçlarınızı yanınızda götürme noktasında çok işe yarayacağını ifade etmeliyiz. Yanınıza ek bir çanta almaktan kurtulmuş olursunuz. 
Yüksek motor hacmi ve yüksek seleye sahip tasarımı ile gerek şehir içinde gerekse de şehir dışında seyahat etmek isteyenler için doğru bir seçenek olacaktır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4