Makaleler » Yeni Modeller » Honda X-ADV Hakkında Merak Edilenler

Honda X-ADV Hakkında Merak Edilenler

Honda X-ADV
Macera arayışı içerisindeyseniz doğru yerdesiniz! Motosiklet kullanarak kendinizi çok daha özgür hissedebilirsiniz. Ancak, iyi bir motosiklet deneyimi yaşamak istiyorsanız en iyi modellerden birisini seçmelisiniz. Bu noktada, Honda’nın adventure serisine ait olan Honda X-ADV sizin için en doğru seçimlerden birisi olacaktır.

 
Honda X-ADV’nin Öne Çıkan Özellikleri 
Bu motosikletin yepyeni bir türün ilk örneklerinden olduğunu söylemeliyiz. Scooter motosikletlerin şehir içi kolay kullanım özelliklerinin yanı sıra adventure motosikletlerin macera tutkusunu barındırmaktadır. Bir başka deyişle, kolay kullanımı sayesinde şehir içerisinde istediğiniz her yere gidebilirsiniz. Buna ek olarak, sportif yönüyle de adventure ruhunu size sonuna kadar yansıtacaktır. Honda X-ADV; son derece orijinal bir tarza sahiptir. Hatta, tam anlamıyla crossover bir motosiklet olduğunu ifade etmeliyiz. Arazi, trafik veya herhangi bir sebepten dolayı bu motosikletin durdurulamayacağını söylemek gerekir. 
Honda X-ADV; bir motosiklette olması gereken birçok özelliği taşımaktadır. Hızlı ve kusursuz geçişlere sahip altı ileri DCT otomatik vitesin yanı sıra 745cc’lik motor; uyum içerisinde çalışmaktadır. Orta devirden itibaren yüksek hız seviyelerine rahatça çıkabilirsiniz. Diğer Honda modellerinde olduğu gibi bu motorda da kullanımı kolay akıllı anahtar yer almaktadır. Honda mühendisleri tarafından geliştirilen akıllı anahtar cebinizde olsa dahi aracınızı çalıştırma şansını elde edersiniz. Yalnızca start tuşuna bastığınız takdirde aracınız ile seyahat etmeniz mümkün olacaktır.

 
Bir motosikletin her şeyden önce güvenilir olması gerekir. Honda X-ADV; sahip olduğu özellikleriyle görüp görebileceğiniz en güvenilir motosikletlerden birisidir. Honda seçilebilir tork kontrolü ile arka tekerleğin yolla teması mümkün olmaktadır. X-ADV; ABS ile fren yapınca tekerleklerin kilitlenmesini önlemektedir. Buna ek olarak, LED aydınlatma da diğer Honda modellerinde olduğu gibi bu modelde de karşınıza çıkmaktadır. Aracın özgün tasarıma sahip farlarında kullanılan LED teknolojisi; düşük enerji tüketimine ek olarak hayran kalacağınız türden güçlü bir aydınlatma performansı da sunmaktadır. Bu sayede, hem daha az yakıt harcayarak maliyetten tasarruf edersiniz hem de zararlı emisyonların azalmasını sağlarsınız. 


Honda X-ADV Hakkında Merak Edilenler 
Honda X-ADV’de diğer modellerde olmayan G modu bulunmaktadır. Bu mod ile araziyi son derece kolay bir şekilde turlayabilirsiniz. DCT ve HTSC sistemleri ile beraber çalışan G modunu aktif hale getirdiğiniz takdirde çekiş gücü ve vites geçişleri çok daha agresif olacaktır. Bir başka deyişle, Honda X-ADV ile beraber zorlu arazi şartlarına karşı direnebilirsiniz. Karşınıza çıkan engelleri en iyi şekilde aşabilirsiniz. Yine ABS sayesinde herhangi bir kaza sırasında motosikletin tekerleklerinin kilitlenmesinin önüne geçilmektedir. Bir başka deyişle, kızak adı verilen kayma durumu yaşanmaz. 
Honda X-ADV; çok yönlü kullanım için aksesuar soketine de sahiptir. Bu sayede, motosikletinize eklemek istediğiniz aksesuarların elektrik ihtiyacını bagaj bölmesinde yer alan 12V çıkışlı aksesuar soketi ile karşılamış olursunuz. Yine elcik korumanın da bu aracı farklı kılan detaylardan bir diğeri olduğunu söylemeliyiz. Arazi, trafik ve diğer yol şartlarında elinize ulaşması muhtemel yabancı cisimleri önleyerek etkili bir koruma sağlayacaktır. 
Honda X-ADV; sıvı soğutmalı, L2, SOHC motor tipine sahiptir. Motor özellikleri kadar renk seçeneklerinin de avantaj sağladığını ifade edebiliriz. Gri, kırmızı ve yeşil olmak üzere farklı renk seçenekleri sayesinde kendi tarzınıza uygun bir motosiklet ile seyahat etme şansını yakalarsınız. 
Honda mühendisleri tarafından Japonya’da üretilen bu modelin tüm dünyada popüler olduğunu söyleyebiliriz. İhtiyacınıza uygun aksesuarlar ile kullanabileceğiniz bir modeldir. Eve, okula veya işe giderken buna uygun kapasitedeki çantalar ile ihtiyaç duyduklarınızı yanınızda götürebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4