Makaleler » Yeni Modeller » Kawasaki Z900 Tanıtımı

Kawasaki Z900 Tanıtımı

Kawasaki Z900
Kawasaki; üstün Japon teknolojisiyle tasarlanan motosiklet modelleri sayesinde beğeni toplamaktadır. Geçmiş dönemlerde ikon haline gelmiş Z900 isminin tekrar doğduğu bu modelin her bir özelliğine hayran kalacaksınız. Güç ve kontrolün en uyumlu şekilde bir araya gelmesi; Kawasaki Z900’ün en önemli özelliği olarak dikkat çekiyor diyebiliriz. Kullanıcı odaklı bir supernaked modeli oluşuyla da tarzını bulmak isteyenlere hitap etmektedir. Boru tip kafes tarzı şasisi; aynı zamanda hızlı ve doğru tepki veren dört silindir motora sahiptir. Yalnızca Z kullanıcılarına özgü tarzıyla da çok seveceğiniz türden sürüş deneyimini ayağınıza kadar getirmektedir. Vahşi cazibe olarak bilinen Kawasaki Z900; fiyat performans oranı bakımından en iyisini sizlere sunmaktadır.

 
Motorun renk seçeneklerine hayran kalmamanız mümkün değil! Beyaz, kırmızı ve yeşil renkleriyle size aradığınız tarzı sonuna kadar sunmaktadır. Aralarından seçim yaparak kendi stilinize kavuşabilirsiniz. 


Kawasaki Z900’ün Öne Çıkan Özellikleri 
Bir motosikletin agresif bir tarza sahip olması son derece önemli! Z900’ün agresif supernaked Z tasarımını başta sugomi tasarım parçaları olmak üzere şık gövdesi ve sağlam motoru tamamlamaktadır. Motora görür görmez hayran olacaksınız. Bilhassa kafadan kuyruğa şık grenajları, motor bölgesinde yer alan minimalist kapak olmak üzere farklı detayları araçla bütünleşmektedir. Buna ek olarak, ince dar gövdesinin motora birçok kişinin aradığı türden sportif bir hava kattığını ifade edebiliriz. Bir başka deyişle, hafif ve çevik görüntüsüyle bu motor benim olmalı hissini size sonuna kadar yaşatacaktır. 
Z LED kuyruk ışığı; Kawasaki Z900’ün öne çıkan bir diğer özelliği olmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere agresif supernaked tasarımını tamamlayan keskin LED kuyruk ışığında Z desenine sahip olmasıyla bilhassa Z kimliğinin sportif ve güçlü karakterini vurgulamaya devam etmektedir. Aracın motor özellikleri de güç ve performans konusunda size hiçbir sıkıntı yaşatmayacaktır. 948cm3, su soğutmalı, dört silindir güçlü motor; bir motosiklet modelinde olması gereken tüm özellikleri taşımaktadır. Hızlı ivmelenme ve kuvvetli orta devir karakterine sahip oluşu; bu aracın motorunu öne çıkaran detaylardan yalnızca birisidir. Ayrıca, kullanıcının coşkusunu arttıran gaz tepkisi bulunmaktadır. Bu sayede, gaz kolunu çevirme noktasında sizi teşvik eden bir unsur olacaktır. Yumuşak güç dağıtımının da motosiklet kullanıcılarına hem güven hem de rahatlık sağladığını ifade edebiliriz. Ayrıca, motorun kontrol edilmesini de daha kolay hale getirmektedir. 


Kawasaki Z900 Hakkında Merak Edilenler 
Aracın donanım özelliklerini öğrendiğiniz takdirde bu motoru almak adına ne kadar geçerli sebepleriniz olduğunu bir kere daha fark edeceksiniz. Döküm silindirler; ağırlık ve sertliğin ideal dengesini sağlaması açısından öne çıkmaktadır. Ayrıca, açık su kanalları tasarımının da ağırlık tasarrufuna katkı sağladığını söylemeliyiz. Hava filtre kutusu; Z900’ün hafif ve net gaz tepkisi kontrol edilerek tasarlanmıştır. Sesi; bilhassa yüksek devirde sürüş etkisini arttırarak motorun hızına göre farklılık göstermektedir. Hava filtre kutusu; kullanıcının daha kolay duyabilmesi adına yukarıya doğru bakan bir girişe sahiptir. 
Bir motosikletin şasisinin ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yok! 13.5 kg ağırlığındaki bu şasi; Kawasaki Z900’ün yepyeni tasarım detaylarından yalnızca birisidir. Şasi sayesinde motoru son derece çevik bir şekilde kullanabilirsiniz. Yardımcı kaydırmalı debriyaj; bu motorun öne çıkan bir diğer özelliğidir. Bilhassa yarış aktivitelerinde yapılan önerilere göre geliştirilmiş olmasının ciddi bir avantaj olduğunu ifade edebiliriz. Standart debriyajda olmayan yardımcı ve kaydırma özelliklerine sahiptir. 
Son olarak, ABS fren sisteminin herhangi bir fren durumunda tekerleklerin kilitlenmesini önlediğini söylemeliyiz. Bu sayede, size çok daha güvenli kullanım imkanı sunmaktadır. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4