Makaleler » MotoBlog » Yamaha XSR900 Teknik Özellikleri ve Tanıtımı

Yamaha XSR900 Teknik Özellikleri ve Tanıtımı

Yamaha XSR900 Teknik Özellikleri ve Tanıtımı

Siz de geleneksel tarzda bir motosikletten yana seçim yapıyorsanız listenizin ilk sırasına Yamaha XSR900’ü almalısınız. Geçmiş yıllarda en iyilerin en iyisi seçilen bu araç; kendisinden beklentileri en iyi şekilde karşılıyor. Sade ve retro dış görünüşü ile takdir topluyor. Bunun yanı sıra, en son teknoloji ürünü olduğunu ifade etmeliyiz. Beş farklı tasarım ödülüne layık görülen Yamaha XSR900; fiyat performans kriteri bakımından en iyi seçeneklerden birisidir.

 

Yamaha XSR900’ün Özellikleri Nelerdir?

Her şeyden önce, zamansız bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Günümüz dünyasına uygun oluşunun yanı sıra geçmişteki motosiklet modellerine atıfta bulunması; Yamaha XSR900’ü öne çıkaran detaylardan birkaçıdır. Plastik parçaların minimal kullanımı ile çevreye ne kadar duyarlı bir araç olduğunu gösterir. Bunun yanı sıra, alüminyum kapaklı 14 litre yakıt deposu ile beklentileri karşılar. Ön ve arka alüminyum çamurluklarının yanı sıra sportif alüminyum farları ve alüminyum yan kapakları ile de ne kadar bütüncül bir tasarıma sahip olduğunu gösterir. Ayrıca, iki kademeli dikişli selesi de aracın farkını ortaya koyan detaylardan birisidir.

Biraz da aracın motor özelliklerinden bahsedelim! 850cc, üç silindirli, çapraz düzenli motoru ile güç ve performans konusunda herhangi bir sorun yaşatmayacağını söyleyebiliriz. Üç farklı performans modu sunar. Bu sayede, performans kriterlerinin yol şartlarına uygun olarak ayarlanması mümkün hale gelir. Bunun yanı sıra, diğer motosikletlerde olmayan hafif debriyaj hissi vardır. Bu sayede, bilhassa şehir içi sürüşlerde aracın çalıştırılmasında ve durdurulmasında kolaylık sağlar. Buna ek olarak, ön ve arka süspansiyon ayarları da sürüşün kontrol altına alınmasına yarar. Sonuç olarak, temel sürüş becerileri edinmiş ve bir sonraki aşamaya geçmek isteyen kişiler için en uygun araç olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı


DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ;

 

Lütfen Parça Ürün Sorularınız İçin Mesai Saatlerinde Whatsapp Hattımızdan Yazmanızı Rica Ederiz.

 

Sitemizde Sadece Kargo Bedava ikonu Olan Ürünler ve 750.tl üzeri Siparişlerinizde Kargo Ücretsizdir.

 

Kargo Ücretleri Artması Sebebi ile 1 - 5 Desi Arası Küçük Paket Kargo Ücretleri 80 TL'den Başlayan Fiyatlarla Ücretlendirilmektedir.

Alışveriş Sepetim